KURUMSAL
  Misyon - Vizyon
  Meclis
   Meclis Üyeleri
   Görev Ve Yetkileri
   Meclis Gündemi
   Meclis Kararları
   İhtisas Komisyonları
  Encümen
   Encümen Üyeleri
   Encümenin Görev ve Yetkileri
  Başkan Yardımcıları
  Stratejik Planlama
  Mevzuat
  Yönetim
  Basın İçin
   
Son Haberler
   
Ezine Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
Bayramlaşma ...
MAHALELERDE İFTAR PROGRAMLARININ SONUNCUSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ…
Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı:
Bir Belediye İftar Sofralarımız Daha Gerçekleştirildi
   
 
Meclis Kararları

OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINA AİT KARAR ÖZETLERİ

 

MECLİSİ TEŞKİL EDEN ÜYELER: MECLİS BAŞKANI: Hasan AYTAÇ. ÜYE: Erol ÇETİN, Ahmet ÖZTÜRK, Şakir FENERLİ, Hayati TUNCAY, Halil SEVİM, Sabri TAŞÖREN, İsmail KAÇAR, Bener ERSOY, Halil BÜYÜKEROL, Doğan Abbas ÇAVUŞOĞLU.

 

KARAR NO:24-)Gündemimizin 2. maddesinde yer alan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 45. Maddesine istinaden yeni Belediye Başkanının gizli oyla seçilmesi neticesinde; 11 adet kullanılan oyların 3 adeti geçersiz, 8 adeti geçerli kullanılmıştır. Geçerli oyların dağılımı; Meclis Üyesi Erol ÇETİN’e =XX\:5 oy, Meclis Üyesi Halil BÜYÜKEROL’a=X:2 oy, Meclis Üyesi Doğan Abbas ÇAVUŞOĞLU’na=\:1 oy kullanıldığı tespit olundu, bu durumda Meclisimizin Belediye Başkanlığı seçimini tamamlayabilmesi için gerekli olan Meclis tam sayısının 3’de 2’sinin bir kişi üzerinde olmadığı tespit edilmiştir. Üye tam sayımız 12 kişidir. 3’de 2 gerekli olan sayı 8 kişidir. Bu durumda Meclis Başkanı saat 15:55’de ikinci tur oylamayı yapacağımızı belirterek tekrar toplanmak üzere Meclisimizin 1. Birleşiminin 1. Oturumunu kapattı.

     Meclis Başkanı Meclisimizin 1. Birleşiminin 2. Oturumunu açtı ve akabinde 5393 Sayılı Belediye Kanununun 45. Maddesine istinaden yeni Belediye Başkanının gizli oyla seçilmesine geçildi; 11 adet kullanılan oyların 3 adeti geçersiz, 8 adeti geçerli kullanılmıştır. Geçerli oyların dağılımı Meclis Üyesi Doğan Abbas ÇAVUŞOĞLU’na=XX:4 oy, Meclis Üyesi Erol ÇETİN’e=X\:3 oy, Meclis Üyesi Halil BÜYÜKEROL’a=\:1 oy kullanıldığı tespit olundu. Bu durumda Meclisimizin Belediye Başkanlığı seçimini tamamlayabilmesi için gerekli olan Meclis tam sayısının 3’de 2’sinin bir kişi üzerinde olmadığı tespit edilmiştir. Üye tam sayımız 12 kişidir. 3’de 2 gerekli olan sayı 8 kişidir. Bu durumda Meclis Başkanı Meclise ara verip 15 dakika sonra üçüncü tur oylamayı yapacağımızı belirterek tekrar toplanmak üzere Meclisimizin 1. Birleşiminin 2. Oturumunu kapattı.

Meclis Başkanı Meclisimizin 1. Birleşiminin 3. Oturumunu açtı ve akabinde; 1 Birleşiminin 3. Oturumunda gördüğü gerek üzerine Olağanüstü Meclis Toplantısı 2. Birleşimini 18/05/2007 Cuma günü saat 14:00’de Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapmak üzere kapattı.16/05/2007

 

 

 

 

HASAN AYTAÇ              HALİL SEVİM             SABRİ TAŞÖREN

BELEDİYE BAŞKAN V.       MECLİS KÂTİBİ           MECLİS KÂTİBİ

MECLİS BAŞKANI


Bunu Paylaş
 

copyright ©2012 EZİNE BELEDİYESİ - Tüm Hakları Saklıdır