GÜNCEL
  HAVA DURUMU
  Nöbetçi eczaneler
  Etkinlikler
  Basında Ezine
   Yazılı Basın
   Görsel Basın
  İhaleler
  Güncel Haberler
  Duyurular
  Albüm
   
Son Haberler
   
Bayramlaşma ...
MAHALELERDE İFTAR PROGRAMLARININ SONUNCUSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ…
Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı:
Bir Belediye İftar Sofralarımız Daha Gerçekleştirildi
Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU, Babalar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
   
 
Güncel Haberler

ATATÜRK'ÜN EZİNE'Yİ ZİYARETLERİNİN 83. YILI ETKİNLİKLERİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ezine'mize gelişinin 83. yıl dönümü etkinliklerle kutlanıyor.

 

14 Nisan 2017 Cuma günü Saat 9.30 ’da Gazi İlkokulu önünde toplanılarak, hareket edilmesiyle başlatılan yürüyüş İlçemiz Atatürk Anıtında sonuldu.

 

İlçe Kaymakam Vekilimiz Bayramiç Kaymakamı Ramazan KENDÜZLER, İlçe Garnizon Komutanımız J. Yarbay Turgay ŞAVİR, Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU, Belediye Meclis Üyelerimiz ile Parti teşkilatları, Daire ve Kurum Amirlerinin yanı sıra Öğretmen ve Öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen yürüyüşün akabinde, İlçemiz Atatürk Anıtındaki program gerçekleştirildi.

 

Uygulanan programda Atatürk Anıtına Çelenklerin sunumu, Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan Etkinlikler Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABOĞLU ‘nun Günün Anlam ve Önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABOĞLU konuşmasında ‘‘Atatürk’ün Güzel Ezine’mizi ziyaretlerinin 83.yıl dönümü dolayısıyla Bugün hep birlikte burada bulunmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.       

 

Tarihimizin en karanlık döneminde Anadolu halkıyla el ele veren Mustafa Kemal Atatürk, “Geldikleri gibi giderler” dediği işgalci güçleri, yurdumuzdan bir bir atmanın hesaplarını yaptı. Halkla bütünleşerek oluşturduğu Kuva-i Milliye birlikleri, başta Yunanlılar olmak üzere bütün işgal güçlerini Anadolu’dan temizledi. Böylece artık “bir daha dirilemez” denilen milletimizi, güçlü bir devletin sahibi yaptı. Daha sonra ölümüne kadar Misak-ı Milli sınırları içindeki her yeri il il, ilçe ilçe gezerek devrimlerini ve millete olan inancını anlattı. Halkın durumunu yerinde görerek tespitlerde bulundu. İşte bu yurt gezilerinden birini de 14 Nisan 1934’te Ezine’ye yaptı. Gazi İlköğretim Okulu’nun biraz ilerisinde bulunan yoldan Ezine’ye giren Atatürk’ün topraklarımıza ayak basışının 83. yılı hepimize kutlu olsun.’’ Dedi.

 

Programın devamında, Cevatpaşa Ortaokulu Öğrencisi tarafından şiir okunması ile İlçemiz Atatürk Anıtında uygulanan tören son buldu.

 

 
Bunu Paylaş  
 

copyright ©2012 EZİNE BELEDİYESİ - Tüm Hakları Saklıdır