GÜNCEL
  HAVA DURUMU
  Nöbetçi eczaneler
  Etkinlikler
  Basında Ezine
   Yazılı Basın
   Görsel Basın
  İhaleler
  Güncel Haberler
  Duyurular
  Albüm
   
Son Haberler
   
Bayramlaşma ...
MAHALELERDE İFTAR PROGRAMLARININ SONUNCUSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ…
Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı:
Bir Belediye İftar Sofralarımız Daha Gerçekleştirildi
Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU, Babalar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
   
 
Güncel Haberler

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı …

İlçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlandı.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen İlk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Buradaki törende Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü çelengi Soner Şahin tarafından Atatürk Anıtına sunuldu. Ardından saydı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

 

Diğer tören çifte havuzlar parkında yapıldı. Buradaki tören saygı duruşundan bulunulması ve İstiklal Marşının hep birlikte okunmasıyla başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü Soner Şahin tarafından yapıldı. Şahin yaptığı konuşmada, “Türk Milletinin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa dada şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919 tarihidir” dedi.

 

Buradaki törene Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş, 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanı J. Yarbay Turgay Şavir, Belediye Başkanımız Haluk Babaoğlu, Ezine MYO MüdürüYrd.Doç.Dr. Mehtap Özden, AK Parti Fırat Akgün, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ertürk, MHP İlçe Başkanı Ali Tevfik Aytimurer, Malmüdürü V.Serpil Bulunmaz Obruk, İlçe Milli Eğitim Müdür  Ahmet Doğan, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Zuhal Özkay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ramazan Eren, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

   

Törende öğrenciler tarafından şiirler okundu. Ezine Çok Programlı Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi gösterisi sundu.

  

 

Tören, Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerin RAP dinletisinin ardından Ezine Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından oluşturulan Ebru Sergisinin gezilmesi ile sona erdi.
Bunu Paylaş  
 

copyright ©2012 EZİNE BELEDİYESİ - Tüm Hakları Saklıdır