GÜNCEL
  HAVA DURUMU
  Nöbetçi eczaneler
  Etkinlikler
  Basında Ezine
   Yazılı Basın
   Görsel Basın
  İhaleler
  Güncel Haberler
  Duyurular
  Albüm
   
Son Haberler
   
Başkanım Ramazan Ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı
Akçin Çayı ıslah çalışmaları …
Halk Eğitim Sergisi …
Yeni Su Deposu Temel Atma Töreni …
Akçin Çayı ıslah çalışmaları Başladı ..
   
 
Güncel Haberler

Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kamulaştırma sözleşmesi imzalandı….

01/03/2017 Çarşamba günü Belediyemiz Meclis Salonunda Belediyemiz Meclis Üyelerinin huzurundan, Çanakkale Ezine Gıda İhtisas O.S.B. Yönetim Kurulu Başkanı vasfı ile İlçe Kaymakamımız Ali Fuat ATİK ve Belediye Adına Başkanımız Haluk BABAOĞLU tarafından Kamulaştırma Sözleşmesi imzalandı.

 

Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kamulaştırma sözleşmesi imzala aşamasından İlçe Kaymakamımız Ali Fuat ATİK şunları dile getirdi. ‘‘İstihdam kazandıracak bu projeyi süratle İlçemize kazandırmak istiyoruz. Sizlerin huzurunda emeği geçen herkese burada teşekkür ediyorum.  Normal takvimde bu işin bu aşamaya gelmesi üç yıl sürüyor. Sağolsun Belediye Başkanımız ile birlikte üç yıllık işi, üç ayda bitirdik.  Bu projeyi bu aşamalara getirmek, emeğimizin karşılığını görmek bizleri mutlu etti. İnşallah hep birlikte ilk kazmayı vurduğumuz gün daha da mutlu olacağız. 2017 yatırım programlarına alındı, şimdide kamulaştırma işlemlerimizi yapıcağız ve ondan sonrada Allah’ın izniyle başlayacağız. ’’ dedi.

 

Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU şu ifadeleri dile getirdi. Bu Ezine Tarihinin en büyük Projesi, bu proje sadece Ezine’ye değil Çanakkale ve bütün İlçelerine de hitap edecek bir proje, burada en az 2500 kişinin çalışması planlanıyor, tabi burayla bağlantılı iş yapanlar, organize sanayi ile ilişiği olanlar kamyoncular da göz önüne alındığından 15000 kişilik nüfusa istihdam sağlanacak müthiş bir projeden bahsediyoruz. 136 hektar, 1360 dönüm bir alan kullanılacak, yani ikinci bir Ezine kurulacak inşallah çok kısa bir zaman içerisinde hayat bulacak.  En önemlisi Küçük Sanayi Sitesinin, Toptancı Hali, Kamyoncu Garajının ve orada oluyor olması birbirinle bağlantılı Dört en önemli sektörün bir arada olması işleyişinde uyum içinde olması açısından Ezine’miz için değerli bir oluşum.  Gıda Organize Sanayi Bölgesi Türkiye de Tek, inşallah emeği geçen herkesi huzura kavuşturacak şekilde bu projeyi Ezine’mize kazandıracağız.’’ dedi.
Bunu Paylaş  
 

copyright ©2012 EZİNE BELEDİYESİ - Tüm Hakları Saklıdır