HABERLER

Park, Bahçe Çalışmaları Devam Ediyor….

Belediye Başkanlığımız tarafından, karayolu çalışmaları nedeniyle sökülecek olan refüjlerdeki palmiyeler taşındı.

Belediyemiz personeli 16-17 Ağustos tarihlerinde İzmir yolu üzerindeki palmiyeler için seferber oldu. Yapılan otoyol çalışmaları kapsamında kaldırılacak olan refüjdeki palmiye ağaçları; Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU ’nun talimatıyla sökülerek Erenler altındaki refüjlere dikildi.

Belediye personelimizin seferber olduğu çalışmalar ile ilgili olarak Başkan Haluk BABAOĞLU şöyle dedi; ‘‘ Yeni yol yapım çalışmaları kapsamında refüjler kaldırılıyor. Söz konusu yerde onlarca Palmiye ağacımız vardı. Bunların sökülerek bir kenara atılmasını seyretmek yalnız bizi değil, bütün Ezineli vatandaşlarımızı üzecek türden bir olaydır. Palmiyelerin söküm mevsimi nisan-mayıs aylarıdır. Biz mevsimi olmamasına rağmen bu taşımayı yaptık. Ağaçlarımızı kurtarmak adına tüm bakımlarını yaptıracağız. Umarız ki ağaçlarımız kurtulur. Bu sayede Erenler altındaki caddemizde fotoğraflık bir görünüme kavuşur. El birliği ile bu palmiye ağaçlarının taşınmasında çalışan belediye çalışanlarımıza teşekkür ederim.’’

Taşınan palmiye ağaçlarının düzenli sulanması amacıyla sulama tertibatı çekilecek. Erenler altındaki refüjlerin yenilenen bordür döşeme çalışmaları sürdürülüyor. Su ve elektrik yapım işlerinin önümüzdeki günlerde yapılması planlanıyor.