HABERLER

KURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA...

Milletvekili Ayhan Gider Ezine’de...

Gider; “Biz ne geçmişimizi reddeden bir millet olduk, nede geleceğimizi öngöremeyen bir millet olduk”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider Ezine’de partisinin Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediği Bayramlaşma Törenine katıldı.

 

Belediyenin yanında bulunan parkta gerçekleşen bayramlaşma törenine Milletvekili Ayhan Gider, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fırat Akgün, İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, il ve ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Programda ilk olarak AK Parti İlçe Başkanı Fırat Akgün ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu birer konuşma yaparak vatandaşların ve partililerin bayramını kutladı.

Gider burada yaptığı konuşmada, vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramlarını kutladı.

Gider konuşmasında şunları kaydetti. “Biz ne geçmişimizi reddeden bir millet olduk, nede geleceğimizi öngöremeyen bir millet olduk. Çünkü büyük devletler, büyük milletler kendi kararlarını kendileri verirler. Sıkıştıklarında da kendi kurtarıcılarını içlerinden çıkarırlar. Aynen 30 Ağustos’ta Mustafa Kemal’in bu milletin bağrından çıkan bir adam olarak zafer kazanması gibi, aynen 15 Temmuzda Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tanklara elleriyle, ayaklarıyla, bedenleriyle bu milletin karşı koyması gibi.

“Bu milletle uğraşmak zordur”

“Gider konuşmasının devamında, “Bu milletle uğraşmak zordur. Çünkü tarihte hiç devletsiz kalmamış bir millettir bizim milletimiz. AK Parti iktidarı da kurulduktan sonraki ilk seçimde iktidara gelebilmiş sanıyorum dünyadaki ilk partidir. Bir parti kuruyorsunuz seçime gidiyorsunuz ve ilk defa girdiğiniz seçimden birinci parti olarak iktidar olarak çıkıyorsunuz. Bunun sebebi çok net çok basit. Çünkü AK Parti’yi bı milletin kendisi kurdu. Kurucuları bu partiyi sadece tescil ettirdi. Milletin kurduğu partide milletten oy aldı teveccüh gördü. 7 Haziran yol kazası hariç. Onun dışında oyunu arttırmadığı bir seçim yok AK Partinin. 7 Haziran’da da yine birinci parti çıktık. O oyları CHP’nin aldığını düşünsenize. Davul zurna kalmazdı memlekette patlatılmadık.Ama biz üzüldük daha fazlasını almamız gerekirdi diye. Milletin partisi olarak bu güne kadar bir çok şeyi yaptık ama, her şeye de maruz kaldık. İktidardaki bir partiye kapatma davası açıldı bu memlekette. 17-25 Aralık’ı hepimiz biliyoruz, Gezi olaylarını hepimiz biliyoruz bu memlekette. Yapılmadık kumpas kalmadı. En sonunda 15 Temmuz da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bombalandı, TBMM bombalandı, aklıselim insanların üzerine ateş açıldı.

“CHP hep fötö’ye hep arka çıkmıştır”

Hani bir büyüğümüz söylemişti ya, “Şeytan taşlamaktan Amentü’yü okumaya fırsat kalmıyor” diye, ama bakıyoruz yaptıklarımıza, Allah’a şükür hem şeytan taşladık, hem de amentü okuduk yoksa bu kadar işi ne ara yapacaktık. Biz bütün bunlarla uğraşırken CHP’nin derdi belli. Geçen gün bizi Fetö’cülükle suçluyor. Diyor ki “Siz Fetö’ye destek veriyordunuz, biz eleştiriyorduk. Külliyen yalan. Bakın onların eleştirdiği dönemde onlar bir tek o gurubu eleştirmedi, bütün dini oluşumları eleştirdi. Bizde hepsine aynı mesafedeydik. Ne zaman ki onlar gördü onlar bu memleketin hainleridir, bu memleketin zararına çalışıyorlar, paralel yapı oluşturmuşlar, o zaman gittiler kendilerini bunların gazetelerinin kapılarına zincirlediler, bunların dershanelerinin önünde şov yaptılar. Şimdi diyorlar ki biz fetö’yü eleştirdik. Hayır siz cemaati eleştirdiniz. Fetö’ye hep arka çıktınız. Aynen bu gün çıktığınız gibi

.

“Beden kabul etmiyor efendiliği, ruhta yokya”

 

Yenide bir adalet kurultayı topladılar. Hem de Çanakkale’de yaptılar. Samimi olarak söylüyorum ben sevindim. Çünkü içinde adalet geçiyorsa kim yaparsa yapsın, fikir tartışılacaksa bu bizi mutlu eder. Bundan iyi bir sonuç çıksın. Hiç beklemediğimiz bir açılış yaptılar, kuran’larla, dualarla açtılar kurultayı.  Dedik ki tamam ya, bu memleketin kodlarını anlamaya başladı CHP. Çünkü biz çok mutlu değiliz ki halkın içinde olmayan adamlarla yarışmaktan. Keşke CHP’de bu milleti tanısa kıran kırana seçimler yapsak, biz mutlu oluruz, kendimizden şüphemiz yok. Ama bir açılış konuşması yaptılar ki, hakaretin, küfürün, tehdidin bini bir para. Niye beden kabul etmiyor efendiliği. Ryhta yok ya. Sokma akıldan akıl olmaz derler. Akşamında içki sofraları kurdular. Milletvekilimiz Bülent bey de çok güzel bir paylaşım yaptı. “Kimsenin yediğiyle içtiği ile işimiz yok” dedi. Ama bunu yapmayacağız demiştiniz. Kendi bildirgelerinde vardı çünkü bu alanda içki içilmeyecek diye. Sabah bir özür dileseler bu konu kapanacaktı. Ama hayır yine başladılar iftira atıyorsunuz, yalan söylüyorsunuz diye. Ya yalanında bir süresi olur. İki saate ortaya atacak yalanı niye söylüyorsun.  Sonra çıktılar bin türlü terane. İsterdik ki bu arkadaşlar gerçekten bu memleket için bir şeyler söyleşinle bir şeyler yapsınlar. Onlarla tartışalım Daha iyiyi bulmak için mücadele verelim. Ama ne yazık ki bizim rakibimiz yine kendimiziz. Biz bizimle yarışıyoruz daha iyiyi bulmak için”