HABERLER

Kestanbol Kaplıcasına 5 Yıldızlı Tatil Köyü

Geçtiğimiz günlerde İl Encümeni tarafından yapılan ihale ile Kestanbol kaplıcası 5 yıldızlı otel yapılması için yıllık 140 bin TL ile ihale edildi. İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüseyin AYTOP ve İl Genel Meclis Üyesi Bahri UYSAL müteahite verilen 3 yıllık sürenin 1,5 senede bitirilmesi için görüşme sağladı. 

Yapımı başta Ezine ilçesi olmak üzere bütün Çanakkale’ye katkı sağlayacak proje ile Çanakkale’nin sağlık ve deniz turizmine büyük etkinlik kazandıracaktır. İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüseyin AYTOP ve İl Genel Meclis Üyesi Bahri UYSAL yaptıkları ortak basın açıklamasında başta bir Ezineli olarak, sonrada Çanakkaleli olarak adeta bir bayram yaşadıklarını belirtti.

İl Genel meclis Başkanı Hasan Hüseyin AYTOP yaptığı açıklamada “Çanakkale İl Özel İdaresi’ne ait suyu hazır ve denize sıfır konumuyla adeta cazibe merkezi olan yaklaşık 126 dönümlük arazi, İl Encümeni tarafından yıllık 140 bin lira bedelle ihale edildi. Çanakkale İl Encümeni tarafından 5 yıldızlı otel veya 1’inci sınıf tatil köyü yapılması şartıyla 125 bin lira muhammen bedelle ihaleye çıkarılan Ezine’nin Akçakeçili Köyü Aktaş Mevkisi’nde, İl Özel İdaresi’ne ait yaklaşık 126 dönümlük sıcak suyu hazır ve denize sıfır konumuyla adeta cazibe merkezi olan Kestanbol Kaplıcaları arazisine 1. sınıf tatil köyü veya 5 yıldızlı termal otel yaparak işletmek üzere, 49 yıl süreyle merkezi İstanbul Bakırköy’de olan Turkuaz Termal Otelcilik Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kiraladık. İhaleyi 140 bin liraya kazanan Turkuaz Termal Otelcilik Turizm İnşaat Sanayi Ticaret ve Anonim Şirketi yetkilileri, bin kişilik birinci sınıf tatil köyü yapmayı planladıklarını ve 30 milyon lira yatırım gerçekleştirecekleri işletmeyi bir buçuk yıl içerinde faaliyete geçirebileceklerini bizlere ifade ettiler. Bizde böyle büyük bir projenin bir an önce faaliyete geçmesi için takipçisi olacağız. Biz Çanakkale’ye böylesi büyük bir proje kazandırılmasından dolayı başta Ezine’miz olmak üzere hem İl Genel Meclis Başkanlığı hem de Çanakkaleliler olarak çok mutluyuz” dedi.