HABERLER

Haşere ve Yabani Ot İlaçlama Çalışmaları ….

İlçemizde bulunan bütün parklar ve yeşil alanlarda ilaçlama ve bakım çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor. Bu çalışmalar kapsamında 21/08/2014 Perşembe günü Belediye ekiplerimizce haşere ve zararlı yabani otlar için ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Havaların ısınmasıyla birlikte parklar ve cadde üzerlerinde bulunan refüjdeki ağaçlarda yaprak biti, ağaç gövdesi kurdu, yaprak sineği ve böcek ilaçlaması ile cadde ve sokaklarda yabancı ot (Herbisit) ilaçlama çalışmalarının aksatılmadan yürütülmeye devam ediliyor.

 

Gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU konuşmasında şu ifadelere yer verdi. ‘‘ İnsanların stres atabilecekleri alanlar olan park ve yeşil alanların yapımı kadar bakımlarının da önemli olduğunu tarafımızdan dikkate alınarak gerekli çalışmalar gerçekleştiriliyor.

 

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Park Bahçeler ekiplerinin düzenli bir şekilde, Ezine’mizin yeşil kalması için ellerinden gelen gayreti sarf ettiğini belirten Başkan BABAOĞLU, bakım ve ilaçlama çalışmalarının bundan sonrada belli aralıklarla devam edeceğini sözlerine ekledi.