HABERLER

Ezine'nin Kurtuluşunun 96. Yıl Dönümü

 

22 Eylül Ezine’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek konserde  “ASEF” sahne alacak.

 

Ezine Belediyesi tarafından Ezine’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 96. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında arabesk müziğin güçlü seslerinden “ASEF” ve Çanakkale’li sanatçı  Radiye Türedi’nin sahne alacağı konser etkinliği düzenleniyor.

 

22 Eylül Cumartesi günü Ezine Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında ilk olarak gündüz saat:12.00’de Belediye’nin yanındaki Damla Aile Çay Bahçesinde Mevlid-i Şerif okunup Pilav İkramında bulunulacak.

 

Saat:18.00’de Ezinespor- Karabigaspor müsabakasını ardından saat:20.00’de MEHTERAN Gösterisi gerçekleşecek.

 

Akşam Saat:21.00’de Ezine İlçe Stadında gerçekleşecek Halk Konserinde ise ilk olarak Çanakkale’li sanatçı Radiye Türedi sahne alacak.

 

Gecenin finalinde ise Havai Fişek gösteriminin ardından arabesk müziğin güçlü seslerinden “ASEF” sahne alacak.

 

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu gazetemize yaptığı açıklamada, Ezine’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 96. Yıldönümünü büyük bir coşku ve mutluluk içerisinde kutladıklarını belirterek, “Güzel Ezine’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü dolayısıyla yaşadığımız mutluluğu ve coşkuyu paylaşmak arzusu ile gerçekleşecek olan etkinliklerimize tüm halkımızı bekliyor değerli Ezine’lilerin ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunu en içten duygularımla kutluyorum” dedi.