HABERLER

Ezine Belediyesinde Çalışan Daimi İşçilerin Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

         Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU Belediyede çalışan Daimi İşçilerin Ezine Belediyesi ve Hizmet-İş arasında olan Toplu İş Sözleşmesini imzaladı. Bu toplu sözleşmede her zaman işçinin yanında olan Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.

        Başkanımız konuşmasında; İşçi arkadaşlarımız bundan daha fazlasını hak ediyorlar. Arkadaşlarımızın alım gücünü iyileştirmek, hayatstandartlarına katkıda bulunmak bizim içinde en büyük sevinç kaynağıdır. İşçinin alın teri soğumadan ücretinin ödenmesi istenmiştir. Hiçbir zaman hak yemedik. Bundan sonra da hak yemeyeceğiz. İmkânlarımız ölçüsünde de işçilerimizin alın terini artırarak vereceğiz. Hepiniz biliyorsunuz. Sendikal çalışmalarda sendikalar kurumlardan ücret artışı almak için olanca efor sarf etmekteler. Ancak biz masaya oturduğumuzda sendikadan fazla biz acaba daha ne kadar verebiliriz onun gayreti içerisinde olduk. Sizlerin bu sendikal sözleşmede bana güvendiğinizi ifade etmişsiniz. Bu konuda da sizlere teşekkür ediyorum. Bugün yaptığımız sözleşme imza attık artık önümüze bakacağız. Hepiniz biliyorsunuz ki çalışmadan almak mümkün değil. Siz ne kadar çok çalışırsanız bizler de sizlere o kadar yakın oluruz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Bugünden itibaren gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Birincisi kendi aileniz için ikincisi yaşadığınız şehre hizmet için olacak.

         Bu sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sözleşmenin personelimize, belediyemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi...