HABERLER

Belediyemizin İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor ...

Belediye Başkanlığımız tarafından aşırı sıcaklarla birlikte ilçe sakinlerinin haşere ve sinekten uzak bir yaz geçirmesi için Nisan ayında başlattığı ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Belediye ekiplerimizce, her gün ilçenin cadde ve sokaklarının yanı sıra, haşerelerin üreme kaynağı olan yerlerde ilaçlanıyor.

 

Ezine’nin cadde ve sokaklarıyla birlikte, yeşil alanlar, çöp alanları, fosseptik çukurları, parklar, dereler ve pazar yerleri belirli bir program dahilinde her gün düzenli olarak ilaçlanıyor. Halk sağlığını tehdit eden uçan haşerelere yönelik ilaçlama araç üzeri ULV makineleri ile yapılıyor.  İlaçlama çalışmalarında, doğal dokuya zarar vermeyen, Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun ilaçlar kullanılıyor.

 

İlçenin dört bir yanında ve mücavir sahamız olan Tavaklı sahillerinde de sinek, sivrisinek ve diğer haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları düzenli olarak yürütüyor.

 

Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU, “Aşırı sıcaklara bağlı olarak artan haşerelere karşı ilçenin tüm cadde ve sokaklarında ilaçlama yapıyoruz. Önceliğimiz haşerelerin üreme kaynağı olan yerler. Belirli bir plan doğrultusunda tespit edilen bu yerleri ilaçlıyoruz” dedi.