HABERLER

Belediye İftar Sofrası …

Ezine Belediyesi olarak Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU önderliğinde kurulan iftar soframız değerli Hemşerilerimizin aileleri ile birlikte katılımlarıyla hayat buldu. 

 

24/07/2014 Perşembe akşamı İlçemiz açık pazar yerinde kurulan 5000 kişilik iftar soframız doldu taştı.

 

 Neyzenlerin kulağımızın pasını sildiği gecede, İlçe Müftümüz Ahmet YAYLALI ‘nın yaptırdığı dualara tüm misafirler eşlik ederek el açarak Amin dedi.

 

Gerçekleştirilen İftar Soframıza İlçe Kaymakamımız Sayın Ali Fuat ATİK, Garnizon Komutanımız J. Yarbay Tamer BİLACAN, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Hasan Hüseyin AYTOP, İl Genel Meclis Üyemiz Bahri UYSAL, Belediye Meclis Üyelerimiz Salih ÖZTEN, Ali ALTAN, Mustafa PİLAN, Mustafa ÇETİN, Hakan ÜNER ve Ramazan KOCAÖZ, AK Parti İlçe Başkanı Fırat AKGÜN başta olmak üzere daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU yaptığı konuşmada “Ramazan ayının manevi iklimine büründüğümüz, bu Mübarek günde Belediyemizin düzenlemiş olduğu birlik beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğini verdiğimiz iftar Soframıza hepiniz hoş geldiniz.

 

Ramazan ayı, tutulan orucuyla, akşamları iftarıyla, verilen fitre ve zekâtıyla, bin aydan hayırlı Mübarek Kadir Gecesiyle taçlanan ibadetlerle dolu bir aydır. Bu ibadetler dolayısıyla Ramazan, ayların en bereketlisidir. Mübarek Ramazan ayı, Müslümanlar için el ele vermek, kaynaşmak ve yekpare olmak için bir vesiledir. Bugüne kadar birlik ve beraberlik örneği gösteren siz değerli hemşerilerimle Bu Bereket ayının bu güzel akşamında sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan Belediyemiz ve şahsım adına mutluluğumuzu ifade etmek isterim.

 

Değerli Ezineliler; Seçimlerden önce defalarca ifade ettiğimiz bir hususu burada tekrar belirtmek istiyorum. Siz Değerli Hemşerilerimizin hiçbir tereddüdü olmasın. Belediye artık emin ellerde ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sözünün arkasında olacağımızı, dürüst ve adaletli bir belediyeciliğin oluşmasında hiç kimseye en ufak bir taviz vermeyeceğimizin sözünü tekrarlamak istiyorum.

 

İnsanımıza iş, aş bulabilmek, Ezine’mizi bölgesinde marka kent yapabilmek için gecemizi gündüzümüze katacağımızdan ve her türlü fedakarlığı yapacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Nitekim bu düşüncelerle Ezine’nin önemli projelerini halletmek üzere 4 defa Ankara’ya,1 defa Balıkesir’e üç ay gibi kısa bir sürede gitmeyi Allah bize nasip etti. Kanalizasyon, su şebekesi, arıtma tesisi, Akçin çayı ıslahı gibi önemli projelerde hatırı sayılır mesafeler aldık. Allah nasip ederse saydığım bu projeleri 2015 yılı programına aldırmaya çalışıyoruz. İnşallah yakın zamanda Küçük Sanayi Sitesinin İhalesini yaparak temellerini hep birlikte atmak istiyoruz. Erenler altından geçen yolumuzun genişletme çalışmaları devam ediyor. Nasip olursa Bayramdan sonra asfaltını döküp yolun hizmete açılmasını sağlayacağız.

 

Burada desteklerini bizden esirgemeyen Milletvekillerimize, Kaymakamımıza, İl Genel Meclis Başkanımıza, İl ve İlçe Başkanımıza, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize teşekkür ediyorum. Kendilerinden Allah razı olsun.” dedi.

 

Seçim Broşürümüzde vaat ettiğimizden daha fazlasını bu 5 yıllık görev süremiz içerisinde yapıp Ezine’nin önünü açmak ve layık olduğu yere getirmek istiyoruz. Biz kendimizden eminiz sizlerinde emin olmasını istiyoruz.

 

Artık Ezine’de saygınlığını bitiren bir Belediye değil, itibarı artmış, hizmet eden, güven veren bir Belediye Teşkilatını çok kısa bir zamanda sizlere sunabileceğimizden emin olabilirsiniz.

 

Bu itibarla “Durmak Yok Hizmete Devam” diyor. Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyorum. Hepinize Afiyet Olsun…” dedi.