HABERLER

Belediye Başkanımız Sn. Güray YÜKSEL Türk Polis Teşkilatı'nın 174. Yıl dönümü Mevlitine Katıldı...

 

Türk Polis Teşkilatı'nın 174. Yıldönümünde Ezine’de Mevlit Okutuldu

Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıldönümü dolayısıyla mevlit okutuldu.
Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıl dönümü ve şehitler için Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğünce Ezine Ulu Camii'nde cuma namazı öncesi mevlit okutuldu.
Mevlit törenine Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, 3. J.Er.Eğt.Tb.Kom. J.Yrb. Özgür Türkan, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, AK Parti İlçe Bşk.V. Mehmet Ünsal, Müftü Ali Üney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Eren,  AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, emniyet mensupları, siyasi parti ve sivil toplu kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Cuma namazının ardından vatandaşlara pilav,yoğurt ve tatlı ikramında bulunuldu.
İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli gazetemize yaptığı açıklamada, “"Türk Polis Teşkilatı ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveri ile gece gündüz demeden başarılı bir şekilde 174 yıldır çalışmaktadır.10 Nisan polis günü, aziz milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle, yaptığı hizmetler sonucunda, milletinin gönlünde haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak bütün vatandaşlarımızın yanındayız " ifadelerini kullandı.