HABERLER

Bayramlaşma Programı Gerçekleştirildi.

Mübarek Ramazan Bayramı dolayısıyla halkımızla ve personelimizle Bayramlaşma Bayramın 1.günü  saat: 17.00 ‘de Belediyemiz yanındaki parkta gerçekleştirildi.

 

Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU ’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Belediye bayramlaşma programına, AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz Bülent TURAN, AK Parti İlçe Başkanı Fırat AKGÜN, İl genel Meclis Üyelerimiz Hasan Hüseyin AYTOP ve Bahri UYSAL,  Belediye Meclis Üyelerimiz Salih ÖZTEN, Mustafa ÇETİN, Mustafa PİLAN ile AK Parti İl ve İlçe teşkilatları başta olmak üzere Belediyemizin daire amirleri, personelleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bayramlaşma töreninde, İlk olarak söz alan İlçe Başkanı Fırat AKGÜN, herkesin Ramazan Bayramını kutladı ve konuşmasını yapmak üzere mikrofonu Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU ’na devretti. Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU konuşmasında şu sözlere yer verdi. Sevgili Ezineli hemşehrilerim öncelikli olarak rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonuna gelerek bayrama ulaşmanın sevincini hep birlikte yaşadıklarını belirterek, tüm hemşerilerimin ve İslam Alemi'nin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum.”

 

Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU konuşmasının devamında, ‘‘40 yıldır yapılamayan önemli yatırımların bazılarının gerçekleştiriliyoruz, bazılarının da ihale aşamasını gerçekleştirerek başlama aşamasına getirdik. Yatırımlarımız arka arkaya tamamlanmaya başlayınca Ezine’mizin çehresinin süratle değişmeye başladığını hep birlikte göreceğiz.’’ dedi.

 

 

Ardından ilçe halkımız hitap etmek üzere mikrofona davet edilen AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz Bülent TURAN konuşmasında  şu sözlere yer verdi.

 

Ramazan bayramının manevi atmosferinde aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Öncelikle hepinizi kalbi duygularla selamlıyorum. Geziyoruz, dolaşıyoruz, anlatıyoruz, bayramımızı kutluyoruz. Bir derdimiz var diyoruz her zaman Biz Ankara’nın değil Sizlerin vekilleriyiz. Burada olmaktan, beraber olmaktan Bayramda, seyranda düğünde burada olmaktan mutluk duyuyoruz. Bu günde bayramlaşma için bir aradayız Allah Oruçlarınızı Kabul Etsin, Allah Bayramınızı Mübarek etsin, Allah Sevdiklerinizle beraber Aileniz ile beraber bir sonraki bayrama erişmeyi nasip etsin. Bayram bizim için kıymetli bir zaman sevginin, muhabbetin, komşuluğun, akrabalığın özel hatırlandığı bir zaman fakat Bizim Kültürümüzde bir söz vardır. Haç Mekke’den sonra, Namaz Camiden sonra, Oruç Ramazandan sonra başlar derler yani her gün bayram olsun istiyoruz, kardeşliğimiz, komşuluğumuz, dostluğumuz her gün baki olsun istiyoruz. Bayramdan bayrama selam veren değil, aynı bayram duygusunu sürekli yaşayan insanlar olmak istiyoruz. İstiyoruz ki Türkiye’nin her tarafında, dünyanın her tarafında buradaki ortam kardeşlik baki olsun istiyoruz.       

 

Ezine’ye Başkanımız ile birlikte Tüm Türkiye ‘ye örnek bir yatırım olan Tarın Gıda OSB nin temel atım süreci bizi gururlandırıyor. Gerçekleştirilecek Tarın Gıda OSB ile 6000 ile 8000 kişi arasında iş imkanı ve bölgenin mahsullerine değer katacak bir çalışmayı yürütüyoruz.  Alt ve üst yapı konusunda gerekli yatırımların tüm hızıyla devamını gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Sözleriyle Çanakkale il ve ilçelerine daha çok hizmet edeceklerini müjdeleyen Turan, birlik ve beraberlik mesajı verdi. 

 

AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz Bülent TURAN daha sonra vatandaşlarla bayramlaşarak ilçeden ayrıldı.