HABERLER

Basın Açıklaması ...

AK Parti Ezine İlçe Başkanı Fırat AKGÜN son günlerde Ezine Belediyesinde yaşanan gelişmeler ve kendilerini hedef alan konular hakkında basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasında Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU, İl Genel Meclis Başkanımız Hasan Hüseyin AYTOP, İl Meclis Üyemiz Bahri UYSAL, Belediye Meclis Üyelerimiz, İlçe yöneticileri ile partililer hazır bulundu.

 

AK Parti Ezine İlçe Başkanı Fırat AKGÜN açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

Çok kıymetli yol arkadaşlarım dava arkadaşlarım, değerli  basın mensupları, Sevgili Ezineliler. Son 1 haftadır Ezinede ilçe teşkilatımız belediye başkanımız  ve şahsım için  belli odaklar tarafından ezine halkına bazı şeyler pampolanıyor. En son olarak gecen akşam sayın CHP ilçe başkanı Mehmet ertürkün açıklamalarını hayretler içinde izledim. Emekli bir öğretmenin olan chp ilçe başkanı sayın ertürkün bu denli tutarsız ve cahilce yaptığı açıklamalarına sırf kamu oyunu bilgilendirmek amacı ile cevap vermek istedim.

 

Sevgili Ezineliler… Sayın Chp ilçe başkanının sarffettiği her kelime için ayrı ayrı cevabımız var.

 

Diyorki sayın başkan. Bundan 4 gün önce ezine belediyesinde birrfaciya yaşandı. 16 tane çalışan emekçi kardeşimiz iş kanununa uygun olmadan işten atıldı… ve devam ediyor… iş ekmek insanların onurudur insanların gururudur. İşle aşla oynamak insanlara hiçbir getiri sağlamaz…. Ancak onları küçültür. Cumhuriyet halk partisi emeğe saygı duyan  işinde aşında başarılı olan, insanları, din dil ırk siyasi düşünde gözetmeden  kucaklayan özgürlüklerden ve emekten yana bir partidir.  Yine devam ediyor. Biz cumhuriyet halk partisi olarak görev aldığımız 5.5 senede hiçbir arkadaşımızı hiçbir kardeşimizi hiçbir işçimizi hiçbir memurumuzu sen a partilisin ben b partilisin demeden hepsini aynı duyarlılıklar ve aynı saygı ve sevgi ile kucakladık…

 

Şimdi bir laf var deveye demişler boynun eğri? Nerem doğruki demiş…. Neyse biz başlayalım bir bir cevap vermeye…

 

Sayın Ertürk. Ekmek insanların onurudur gururudur işle aşla oynanmaz biz cumhuriyet halk partisi olarak emeğe saygı duyan insanları siyasi düşünce olarak gözetmeden kucaklayan vsvsvs bir partidir diyorsun… şimdi senin partinin 1 nisan 2014den bu yana kazandığı belediyelerdeki ilk icraatları gazete manşetlerinden okuyalım… tek tek….

 

 

Burada chpli belediyelerin 1 nisandan itibaren çıkardığı işçiler için gazete manşetlrininçıktılarıokucanakkkkk

 

Bumucehapenin emeğe saygısı???Ben demiyorum gazete manşetleri diyor sayın Ertürk.  Eğer sizin partiniz sözlerinizde bahsettiğiniz kriterlerediki parti ise bu belediye başkanları hangi partinin belediye  başkanı sayın Ertürk?????

 

Sayın Ertürk..Facia diyorsun işten atılmalar diyorsun asıl sen insanları siyasi emellerin için kullanıyorsun. bakın biz kimsenin işiyle oynamadık.. Aksine iş ve aşı siyasi emelleri için kullanan bizzat sizlersiniz!!!  Çünkü söylediğiniz gibi 5.5 senedir belediyenin başında olmanıza rağmen seçimlere 1 ay kala 12 tane yeni insanı tamamen oy kaygısıyla ve seçimlerde koşturmak için belediyeye aldınız.  Ve bu ihaleyi 6 aylık yaptınız. Toplamda 36 kişi şirket üzerinden çalışan bu personelleri seçim  yürüyüşlerinin yapıldığı son 10 günde zorla öne sürdünüz!!!! Seçim büronuzun önünde  buinsalardan yoklama aldınız. Gelmeyi mecbur tuttunuz!!!!  Daha öncede ezinedemhpdypchp gibi partiler belediye idaresinde bulunmuştu. Hiçbir dönem belediyenin kaynakları  ve işçileri seçimlerde böylesine alalade bir şekilde tehditle zorbalıkla seçim büroları önünde yoklama almak suretiyle kullanılmamıştı..!

 

Şimdi yaptığınız ihalenin süresi doldu. İşin aslı bu 36 kişinin tamamının sözleşmeleri için yapılan ihale süresi doldu.  Yani iş bitti..buna rağmen tutabildiğimiz kadar insanı belediyede tutmak için uğraştık 21 tane parsoneli doğrudan teminle ağustos ayı içerisinde çalıştırmaya devam ediyoruz. İnşallah eylüde yapılacak yeni ihalede bu arkadaşlar işlerini iyi yaptıkları sürece devam edecekler… evet sizin aldığınız 21 kişi aynen işe devam ediyor.  Allah bu belediyeyi ve ezine halkını sizin zihniyetinizden kurtarmış. Çünkü eğer siz işbaşına gelseydiniz, 36 işçinin maaşını ödeme ehliyetiniz bile yoktu.hepsini kendi elinizle çıkaracaktınız.  Zira son 2 ayda gecen senenin aynı 2 ayına göre yapılan harcamalarda ettiğimiz 800 bin lira tasarruf sayesinde;  kasada 5 bin tl para ve 5.5 milyon borça bıraktığınız ( ki bunun 3 trilyonu ezine esnafına olan borçtur)  belediyenin borçlarını ödemeye çalışıyoruz hemde insanları işlerinden etmemek için resmen çabalıyoruz.

 

Yeni ihalede düşünmediğimiz işçilere gelince; Sizin yönetim anlayışınız ve sizin programınıza göre aldığınız kişilerin bizim programımıza uymaması gayet normal çünkü başarısız olduğunuz için bir öneceki seçimde attığınız yaklaşık 2000 fark oyu kapadık ve 21 oy öne geçtik. Bu suretle gördüğümüz eksiklikler ve bize gelen şikayetler doğrultusunda   bazı birimlerden kısıtlama yapıp bazı birimlerde ek çalışana ihtiyaç duymaktayız. Reel bir şekilde  Örneklemek gerekirse Park bahçeye aldığınız bir adamı yeni siparişini verdiğimiz otobüslerde  E sınıfı ehliyetli şöför olarak kullanmamız mümkün değil! Belediye bütçesi belli, çalıştırılabilecek eleman sayısı belli. İhtiyacımız olan nitelikteki elemanları çalıştırabilmek için  bi yerden kısmamız gerekmektir.

 

Devam edelim….

 

Ezine halkının yüzüne daima alnımız ak bir şekilde bakıyoruz biz ayrım yapmadık diyosun!!! Sizin döneminizde partiliniz olmadığı için  yeri değişen, birimi değişen, sürülen, dışlanan  yada sırf partiliniz olduğu için üst kademelerde yer verdiğiniz personeli belki ezine halkı çok bilmiyor takip etmiyor ama biz biliyoruz ve bu insanlar sizi bir ömür affetmeyeceklerini beyan ediyorlar bilgilerinize sunarım…

 

Devam edelim.. Dinden imandan peygamberden bahsediyorsunuz . Komşusu açken tok yatan bizden değildir diyorsun.  İşle aşla oynanmaz diyosun. Gecen dönem belediye sizin elinizdeyken belediyenin mevcut avukatını değiştirmek için sarfettiğiniz çabayı bu ezine çok iyi biliyor. Ezinenin bilmediği ama bizim bildiğimiz bişeyide burada ben söleyeyim. Şimdide gözü geyikli belediyesine diktiniz. Ordakiavukatın değiştirilmesi ile uğraşıyosunuz. Sizin bu avukatlar ile alıp vemediğiniz konu ne? Yoksa avukat bir yakınınız mı var?

 

Bizim alnımız ak, herkesin yüzüne bakabilecek herkesin sorduğu soruya cevap verebilecek ve yaptığımız her iş için söylecek bir sözümüz varrr. Olurda istemeden yanlış yaparsakbedelini ödemektende kaçınmayız.

 

Konuşmanızın  sonunda yine bir mektup okudunuz. Aynı mektup sahte bir isimle bana da geldi. Sen adını bilmiyorsun ama bu siyasetin acemi çocuğu merak ediyorsan, o mektubu kimin yazdığını sana söyleyebilir. Zira yola devam etmeyi düşünmediğimiz işçileri nasıl yanınıza çağırıp onları düşünmeden sırf kendi siyasi rantınız için ‘’örgütlenin eylem yapın  bizde yanınızdayız’’  diye kışkırttığınızı kendinize siyasi rant aradığınızıda çok iyi biliyoruz!!!

 

Birde kurduğumuz alo belediye hattıyla dalga geçip alo işten çıkartma hattı diyorsunuzya. Anlayanlar anlarrrrrrrr Biz bu alo belediye hattını sizin dönemizde var olanalooo bedava içki ve meze hattı vardı .. onu kapattıkkk yerine alo belediye hizmet hattını kurduk….

 

Sayın Ertürk aslında asıl konuşmamız gereken konuları konuşamadık. Zamanı ve sırası gelince açıklayacağımız çok  şey var. Lütfen biraz sabırlı olun. Bizim istifamızı isteyen okuduğunuz mektup varya? Ben sizin istifa etmenizi partinizi bırakmanızı kesinlikle istemiyorum. Çünkü sizin zihniyetinizin cehape içinde egemen olduğu günden beri biz sizden Ezine belediyesini söke söke aldık. 1 olan İlgenel Meclis üyesi sayımızı 2 ye çıkardık.3 yıl sonra Yeniden Ezineden bir ilgenel meclisi başkanımız oldu.  3 olan belediye meclis üyesi sayımızı 6 ya çıkardık.  Yüzde 28lik oy oranımızı yüzde 44 lere taşıdık.  Lütfen partinizin başında kalın  yani diyorumki Durmakkkyokkksizinle birlikte yolaaadevammmmmm..

 

Yalnız benim size naçizane bir tavsiyem var. Ben AK Parti Ezine ilçe başkanıyım ve Ezinede yaşıyorum.  Sizde CHP Ezine ilçe başkanısınız ama Çanakkalede yaşıyosunuz.  Ya CHP Çanakkale il ve merkez ilçe örgütlerinde görev alın, yada lütfen evinizi Ezineye taşıyın…Yoksa gidip gelmekle, taşıma su ile bu değirmen dönmez.

 

Son olarak unutmayınkirüzgarlı havalarda yükseklerde durabilmek herbabayiğidin harcı değildir. Saygılar sunuyorum… takdir sizlerindir. ’’