HABERLER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman SOYLU Ezine’de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman SOYLU Ezine’yi ziyaret ederek vatandaşlara seslendi. Ezine Öğretmenevi bahçesinde kalabalık bir topluluğa seslenen SOYLU, Recep Tayyip ERDOĞAN ’ın oy veren vermeyen 77 milyonun her bir bireyinin Cumhurbaşkanı olacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman SOYLU 09 Ağustos 2014 Cumartesi günü Ezine’yi ziyaret etti. Ziyaretinde kendisine Çanakkale Milletvekillerimiz Mehmet DANİŞ, İsmail KAŞDEMİR, İl Başkanı Muzaffer KUTLU, Kadın Kolları Başkanı Jülide İSKENDEROĞLU, Gençlik Kolu Başkanı Orçun OKTAY, İl Yöneticileri eşlik etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman SOYLU ’yu Ezine’de Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU başta olmak üzere, İlçe Başkanı Fırat AKGÜN, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin AYTOP, İl Genel Meclisi Üyesi Bahri UYSAL, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Yöneticileri, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri,  partililer ,muhtarlar ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

SOYLU’nun konuşmasından önce Ezine İlçe Başkanı Fırat AKGÜN, Çanakkale İl Başkanı Muzaffer KUTLU, Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU ve Çanakkale Milletvekili İsmail KAŞDEMİR birer konuşma yaptılar.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman SOYLU burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi. ‘‘Çatı adayı İstiklal Caddesi'nde geziyor mübarek, gezerken elinde Türk Solu dergisi var. Ne yazıyor biliyor musunuz Türk Solu dergisinde? 'Tayyip ERDOĞAN 'ı kim katledecek?' Manşeti bu. 10 metre yürüyor, bozkurt işareti yapıyor. Ülkücülere bir selam veriyor. Oradan devam ediyor. Soruyorlar, 'Aday olmasaydınız kime oy verirdiniz?' diye. Adam 5 dakika önce ülkücülere selam vermiş, 'Aday olmasaydım Selahattin DEMİRTAŞ 'a oy verirdim' diyor. BAHÇELİ bağırıyor ya, hakaret ediyor ya, bu da BAHÇELİ ’ye kapak olsun.

10 Ağustos Pazar günü sadece bir Cumhurbaşkanlığı için uy kullanmayacağız. Birinci sıçramasını gerçekleştirmiş Türkiye’nin ikinci sıçramasının 1. adımını atabilmek için karara verebileceğimiz önemli bir gündür. Herkes duysun isterim. Yarın Türkiye’de tarihin değişeceği, 1071’de Anadolu’ya girdiğimiz gibi, 1453’te İstanbul’un fethedilmesi gibi tarihi bir gün, yarın 1923 ‘te güzel cumhuriyetimizin kurulduğu gibi tarihi bir gün. Yarın 14 Mayıs 1950’de milletin kendi iradesine sahip çıktığı gibi bir gün. Yarın Türkiye için yıllardan beri devlet ve millet kavgasının üzerinden Türkiye’yi idare edenlere , vesayet ve faiz lobisi üzerinden Türkiye’yi idare edenlere bu milletin milli duruşunun, bu milletin toplumsal şuurunun bu milletin milli şuurunun ortaya konulacağı ve bunu geleceğe nakşedileceği bir gün. Yarın önemli bir gün .Yarın devlet ve millet muhabbetinin başlayacağı bir gün. Yarım tam demokrasiye hep beraber güçlü bir adım atacağımız bir gün.

Yarın biz sadece Recep Tayyip ERDOĞAN ’ı Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. Biz yarın ‘sadece milletin önünde ben sadece Allah’ın önünde eğilirim diyen kıymetli Başbakanımızı Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. Yarın bu ülkede tam 350 yıldır Karlofça vesayetiyle birlikte bu ülkeyi istediği gibi idare etmeye ve bu halkımı kuru kalabalıklar üzerinden siz oyunuzu atın biz sizi istediğimiz gibi yönetiriz diyenklere karşı bu milletin itiraz edeceği bir gün.

Yarın o ,insanlar Cumhurbaşkanı olacak. Kimler biliyormusunuz. Osmanlı Rus Harbinde bu toprağın egemenliği için mücadele edenler, Başkan Harbinde, Trablusgarp’ta, 1. Dünya harbinde, bizim yitiklerimiz bizim evlatlarımız Cumhurbaşkanı olacak. Yarın sadece kıyafeti yüzünden Üniversiteye giremeyen insanlar, 1071’de Anadolu’nun kapısını bize açan Alparslan,  Bu Osmanlıyı yüreğinden çıkaran ve kuran Ertuğrul Gazi, Osman Gazi Cumhurbaşkanı olacak. O muhteşem padişah Kanuni Sultan Süleyman, İstanbul’un Fatihi Fatih Sultan Mehmet Han, yarın muasır medeniyet seviyesinin üstünü gösteren Gazi Mustafa Kemal Cumhurbaşkanı olacak. Bizim yitiğimiz, bizim 1960 darbesinden sonra idam edilen merhum başvekilimiz Adnan Menderes, milletin emrinde olan rahmetli Turgut Özal, Erbakan Cumhurbaşkanı olacak. Bu ülkede kim zulme ve haksızlığa uğramışsa onlar Cumhurbaşkanı olacak. Hiç merek etmeyin güçlü, öncü ve zengin  bir Türkiye geliyor.Yarın Tayyip ERDOĞAN sadce kendisine oy verenlerin Cumhurbaşkanı olmayacak. Yarın o Alevilerin, Sunnilerin, Kürtlerin, Türklerin, Yörüklerin, Çerkezlerin, Boşnakların, Arnavutların, Pomakların, Gürcülerin, Abazhaların, Romanların Cumhurbaşkanı olacak. Tayyip ERDOĞAN 77 milyondaki her bireyin Cumhurbaşkanı olacak.

Yarın 10 Ağustosta Ezine’de ve ülkemizde, bu büyük coğrafyanın her tarafına umudu, gelecek arzumuzu ve bu büyük medeniyetin yarınlara taşınma öyküsünü hep birlikte gerçekleştireceğiz.

SOYLU : “ Ezine’de herkes Haluk Başkanı seçtiği için kendiyle övünecek ”

Ezine’liler size Minnettarız, müteşekkiriz. Ezine’liler size borçluyuz. Ezine’liler size bütün içtenliğimle söylemek istiyorum ki, oy verende vermeyende, herkese bize bu büyük emaneti, Ezine Belediyesini verdiği için, Haluk Başkanı Belediye Başkanı seçtiğiniz için minnettarız, çok teşekkür ediyoruz. Bu önümüzdeki 5 yıl boyunca, Ezine’ye hizmetin ağababasını yapacağız  Göreceksiniz, buradan Haluk Başkanım talimat verecek, ilçe başkanım talimat verecek, milletvekillerimiz, il başkanımız, partimizin genel başkan yardımcıları olan bizler, partimizin bakanları emre amade olarak bu talimatı burada yerine getireceğiz değerli Ezine’liler. Kimseyi ayırıştırmayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun durduğu yer ne olursa olsun, hizmet nasıl yapılır, nasıl Ezine ile buluşturulur, inşallah 5 yıl sonra Ezine’de herkes iyikibiz  Haluk Başkanı seçtik, AK Partinin bu hizmet bayrağını buraya astık ve dalgalandırdık diye kendiyle övünecek.

10 Ağustosun milletimize, devletimize bu gün anlam ve mana boşluğu içerisinde olan bizden bu büyük Anadolu medeniyetinden güçlü bir rüzgar bekleyen, tüm insanlığa hayırlar ve uğurlar getirmesini diliyorum.”dedi.

Konuşmanın ardından SOYLU ve beraberindekiler Ezine Belediyesine geçti.

Burada Belediye Başkanı Haluk BABAOĞLU ’nu makamında ziyaret eden Süleyman SOYLU ’ya, Belediye Başkan BABAOĞLU tarafından yöresel ürünlerden oluşan hediye verildi.