HABERLER

 

 

Belediye Başkanımız Sayın Haluk Babaoğlu'nun, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı;
Milli Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 96’ıncı yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gururla kutluyoruz.
Bu büyük zafer milletimizin şanlı tarihindeki sayısız vatanseverlik nişanelerinden biridir. Bu zafer Türk halkının vatanına ve milli hâkimiyetine göz dikenlere verilmiş onurlu bir cevaptır. Başkomutan Atatürk önderliğinde verilen bu cevap, hürriyetimize kast etme ve şanlı bayrağımıza el uzatma düşüncesi içinde olanları yıldıran bir anıttır.
O gün sadece düşman mağlup edilmemiş, tam bağımsızlık ve milli hâkimiyet anlayışıyla ilelebet yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Aziz milletimiz eşsiz fedakârlıklarla kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik temelinde daima koruyacaktır. İçeride ve dışarıda vatanımıza karşı kötü emeller besleyenler, milletimizin tarih şuuru ve kardeşlik bilinci karşısında amaçlarına ulaşamayacaklardır"

Bu duygu ve düşüncelerle; Vɑtɑnımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu ɑnlɑmlı Zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum.