HABERLER

1997/4 Tertip 1. Dönem Acemi Erlerin Yemin Töreni Yapıldı

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Taburunda vatani görevlerini yapan 1997/4 tertip 1. dönem acemi erler yemin etti.

       Törene Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Çanakkale İl J. Kom.Yrd. J.Alb. İsmail Beşek, 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Yarbay Turgay Şavir, Askerlik Şubesi Başkanı Per.Yzb.Engin Us, İlçe Jandarma  Komutanı Yüzbaşı Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hülya Güler, Ezine Mal Müdürü Serpil Bulunmaz Obruk, Ezine Sosyal Yardımlaşma ve Day.Vak.Müd. Ezgi Avkal, Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kamil Çalışal, protokol üyeleri ve çok sayıda asker yakını katıldı.

     Tören, Tabur Komutanı Şavir’in askerleri selamlaması, bayrağın yerini alması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

         Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil’in kutlama mesajının okunması, 3. J.Er Eğt.Tab.Kom. J.Yrb. Turgay Şavir konuşmasının ardından bölükler and içti.

         And içen acemi erler adına J. Acemi Er Emre İslamoğlu’nun konuşmasının ardından, eğitim, spor ve atışta başarılı görülen acemi erler Erkan Coşan, Reşat Uçer, Zekeriya Altındağ ve Emre Can Savaş’a ödülleri Kaymakam Tuna, Belediye Başkanı Babaoğlu, İl Jandarma Kom.Yrd. J.Alb. Beşek, 3. J.Er.Eğt.Tb. Kom. J.Yrb. Şavir tarafından verildi.

         Birliğe ilk katılan acemi Alper Ağırman tarafından Mehmetçik kütüğüne plaket çakıldı. Ağrman’a ödülü Tabur Komutanı J.Yrb.Şavir tarafından verilmesinin ardından, askerliğini Ezine kışlasında yapan er Muhammed Erdem Sarı ve babası Kenan Sarı ile ağabeyi Enes Sarı’ya hediyeleri ve hatıra belgeleri Kaymakam Ali İkram Tuna tarafından takdim edildi.

      Ezine’ye bağlı Pınarbaşı Köyünde ikamet eden ve 1963-1964 yılları arasında Kahhari Şemdinli’de Jandarma Çavuş olarak yapan Tevfik Bodur tarafından şiir okunması ve Jandarma Marşının okunmasının ardından tören sona erdi ve acemi erler aileleriyle buluştu.